2025. május 14., szerda

Sarah Adams: Add nekem, vagy elveszem! - Könyvajánló és nyereményjáték

Sarah Adams könyvei a hazai piacon is nagy sikernek örvendenek, különösen a Ha Rómában jársz sorozata, a kisvárosi románcok kedvelőinek kötelező olvasmánya. Most visszatérhettek bloggereinkkel a Kentucky államban található Rómába, ha pedig mellétek áll a szerencse nyerhettek egy példányt a kötetből!

Fülszöveg: 
Emily Walker romantikus regényeket ír, és gyűlöli, ha valaki belerondít az aprólékosan megtervezett világába.
Különösen akkor, ha legendás ősellensége, Jack Benett teszi, aki pont az ellentéte azoknak a hősöknek, akiket Emily regényeiben megálmodott.
Jack egy meghiúsult eljegyzés után visszatér a városba, ráadásul úgy tűnik, maradni is akar…
Örül, hogy újra Rome-ban van, felújíthatja a házát, és írhatja az újabb krimijét – előző könyve bestseller lett. Egészen addig örül, amíg rá nem ébred, hogy épp annak a nőnek a szomszédja lett, aki mindig is áskálódott ellene.
Miközben a kettejük közti ellenségeskedés elmérgesedik, Emilynek frusztráló módon épp Jack segítségére lenne szüksége ahhoz, hogy kimásszon a bajból.
Ha összefognak, az véget vethet-e a rivalizálásuknak?
Vagy olyan fordulathoz vezet, amire egyikük sem számított?


Véleményem:

Sarah Adams már az első olvasott könyvével belopta magát a szívembe és nem is fog távozni onnan egyhamar. A Ha Rómában jársz,Noah és Amelia hozták meg a kedvem a kisvárosi romantikusokhoz és azóta töretlen a lelkesedésem. Emily történetét nagyon vártam és annyit mondhatok elöljáróban, hogy ez a kedvenc részem eddig de enemies to lovers rajongóként ez nem is volt kérdés.
Adott nekünk 2 tanár, akik már ezer éve ismerik egymást és az első naptól kezdve döcögős a kapcsolatuk, civakodás, beszólogatás és keresztbe tevések jellemzik. Emily ugyan megkönnyebült, amikor Jack 2 éve elköltözött, de a békés időszakának vége szakad, mert Jack visszatért és szexibb, mint valaha. Ja és ha nem elég, akkor ellopta a kedvenc helyét a kávézóban és a szomszédja lesz.
Rég szórakoztam ilyen jól romantikus könyvön, Sarah Adams humora zseniális és ismét egy fantasztikus párost alkotott. Kávézóban is olvastam és jó párszor hangosan felnevettem egyes jeleneteken. De a humor mellett fontos témákra is felhívja a figyelmet a szereplőkön keresztül, például nárcisztikus apa, elnyomott anya, alkoholizmus, gyász megcsalás.
Emily a legidősebb lánytestvér, így amikor a szüleik meghaltak úgy érezte, hogy neki meg megacéloznia magát és megerősödni, hogy a testvérei biztonságot leljenek a jelenlétükben. Mindig maga elé helyez mindenkit és a saját boldogságát háttérbe szorítja. Sőt, nem is nagyon engedi meg magának, hogy érezzen bármit, hogy ne kötődjön, mert úgy érzi, hogy minden szeretett ilyen-olyan módon elveszti. Vannak olyan tulajdonságai a karakterének, amelyekben felismertem magamat is, úgyhogy Emily állt talán a legközelebb hozzám a Walker tesók közül. Én nagyon szerettem annak ellenére, hogy néha megráztam volna, hogy engedjen a boldogságnak. Lehet, hogy néha engem is meg kéne rázni. :)
Jack pedig hatalmas szerelmem lett, új kedvenc könyves pasim van, bár Sarah Adamsnek szokása, hogy kedvenc könyves pasikat alkosson. Jack karizmatikus, erős, de közben Emilyvel gyengéd, figyelmes és törődő és mindig is a legjobbat akarta neki. Nagyon türelmes és érződött, hogy tényleg Emily boldogságát helyezi előtérbe és minden közös jelenetüket öröm volt olvasni, vagy nevettem vagy mosolyogtam, hogy mennyire cukik.
Sarah Adams tényleg egy nagyon jó párost hozott össze, akik kihozzák egymásból a legjobbat és példát mutatnak, hogy milyen az, amikor két ember tényleg figyel a másikra és boldoggá akarják tenni egymást. A jelenetblokkolós rész volt az egyik kedvencem, na meg a gardrób, de a motoros kis pillanataikat is imádtam, úgyhogy nehéz dönteni, ennyi kedvenc jelenetem rég volt egy romantikus könyvben. Öröm volt elmerülni az oldalakban, most ez nagyon jól esett a lelkemnek.


Nyereményjáték
A mostani nyereményjátékunkban az írónő magyarul megjelent köteteinek címeit rejtettük el  bejegyzésben, nektek pedig ki kell rakni a betűkből, hogy az egyes állomások melyik címet rejtik és a Rafflecopter doboz helyes sorába beírni. 

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

Állomáslista: 

05.14. This is my (book) universe
05.16. Angelika blogja
05.18. Fanni’s Library
05.20. Csak olvass!
05.22. Hagyjatok! Olvasok!

2025. május 11., vasárnap

Alison Espach: Induljon a nászmenet - Könyvajánló és nyereményjáték

Alison Espach könyve külfödön hatalmas sikert aratott, sőt Goodreads Choice Awards győztes is a kategóriájában. Az Athenaeum kiadónak hála a magyar olvasók is olvashatják a könyvet. Tartsatok Phoebevel Cornwall Innbe és a bloggereinkkel, ha pedig mellétek áll a szerencse nyerhettek egy példányt a kötetből!


Fülszöveg:

Csoda ​szép nap virrad a Rhode Island állambeli Newportra, amikor Phoebe Stone zöld ruhában, aranyszínű tűsarkúban, poggyász nélkül megérkezik a patinás, grandiózus Cornwall Innbe. A szálloda előcsarnokában az esküvőre érkező vendégnek nézik, pedig valójában ő az egyetlen, aki nem erre az eseményre hivatalos.

Phoebe látogatásának ugyanis más célja van.

Évekkel ezelőtt arról ábrándozott, hogy a szálloda éttermében fog osztrigát eszegetni, napnyugtakor pedig a férjével együtt vitorlásra száll. Csakhogy Phoebe a férfi nélkül érkezett. Az élete megfeneklett, és feltett szándéka, hogy még egyszer, utoljára önfeledten, két kézzel szórja a pénzt.

Ezalatt a menyasszony a legapróbb részletekig eltervezett mindent, és felkészült az összes lehetséges váratlan eseményre, amelyet az esküvő tartogathat, kivéve… nos, kivéve Phoebe-t és az ő tervét.

Alison Espach Induljon a nászmenet című regénye – amelyben a harsány nevetésre fakasztó, már-már abszurd humor és a romantika egyformán megjelenik – finoman térképezi fel azokat a kacskaringós utakat, amelyek olyan helyekre visznek, ahol még képzeletben sem jártunk, és a váratlan találkozásokat, amelyek miatt újra kell terveznünk az útvonalat.



Annyira szerettem volna szeretni ezt a könyvet, de egyszerűen nem tudtam. Nagy reményeim voltak, hiszen mégis Goodreads Choice Awards nyertes a könyv, az újságokban is rendkívül jó visszajelzéseket kapott és meg tudom érteni, hogy miért, de nálam most ez nem nyert, lehet, hogy rossz időben talált meg. Bevallom most annyira nem volt kedvem egy mélyebb, elmélkedősebb könyvhöz, nekem ez most túl lassú volt.

A főszereplőnk Phoebe, aki Cornwall Innbe érkezik, minden nélkül, egyedül a zöld ruhája van nála, amit még nem volt bátorsága/alkalma felvenni és kibéreli a legdrágább, legszebb kilátású lakosztályt egyetlen céllal. Ám arra nem számított, hogy egy nagyszabású esküvő készülődik éppen és ő annak a közepébe cseppent bele. Adott egy gátlástalan menyasszony,Lila, aki mindent megtesz azért, hogy az esküvője tökéletes legyen és néhai apja elvárásainak eleget tegyen. Így Lila Phoebet is a szárnyai alá veszi, hogy ő se ronthassa el a nagy napját, Phoebe pedig hamar családi drámák között találja magát.

Sok embernél olvastam, hogy teljesen másra számítottak és ezért is voltak megdöbbenve a történeten. Nos, én nekik hála tudtam, hogy milyen stílusra számíthatok, így ez a része nem lepett meg annyira. Viszont az igen, hogy mennyire vontatott és túlírt a történet. Vannak benne fontos témák és tök értékes gondolatok, de ezek annyira elvesztek a sok felesleges töltelék mellett. Sokkal ütősebb lehetett volna, ha minimum 100 oldallal rövidebb a könyv. Nem volt lendülete, ami vitt volna előre, beleuntam az olvasásba 30-40 oldal után, amit sajnálok. Rájöttem, hogy pont ezért szerettem meg a pszichothrillereket, mert azoknál megvan a sodró lendület, ami miatt konkrétan nem tudom letenni.

Viszont tényleg nem csak szidni akarom a könyvet, mert ahogy már említettem voltak jó részei, amik tetszettek. Az eleje például ütős volt, akkor még volt remény bennem, hogy na ez jó lesz. Tetszettek a kitekintések is Phoebe múltjára és megtudhattuk, hogy hogyan jutott oda, ahova. A meddőség, párkapcsolat fontos helyet kap plusz az öngyilkosság is megjelenik, úgyhogy ennek tudatában olvassa mindenki.


Lila esküvőjének alakulása is érdekes fordulatokat tartott és voltak nagyon fontos mondatai. Például az, hogy hiába nem szereti Garyt, nem akar egyedül lenni. Sokan tényleg így vannak egy párkapcsolatban, tudok ilyet a környezetemből is. Egyedül lenni nem tragédia, aki egyedül van nem mindig magányos és, aki kapcsolatban van nem mindig boldog és hiába van társasága, egy rossz kapcsolat rosszabb, mint szinglinek lenni szerintem. Egy örök klasszikust idézve: jobb egyedül, mint magadba’.
Lila személyiségének a fejlődése ezen a téren nagyon tetszett, ezt a részt ki tudom emelni. A romantikus kapcsolatok alakulása érdekes volt, de maga a könyv vége tetszett, jó lezárást kapott.

Összességében engem nem nyert meg magának a könyv, de ha valaki szereti a lassabb folyású, elgondolkodatóbb könyveket és szereti Sally Rooneyt és Emily Henryt, az szerintem kedvelni fogja. Én egyiküknek sem vagyok rajongója, bár Emily Henryvel Fruzsi kedvéért barátkozok, úgyhogy 3 könyve vár itthon.:)



Nyereményjáték

A mostani nyereményjátékunkban esküvői szokások kerülnek terítékre, ami főleg a menyasszony öltözetéhez kapcsolódi. Az lesz a feladatotok, hogy kitaláljátok mit jelentenek és beírjátok a Rafflecopter dobozba.

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

A kérdés: Mit jelképez a menyecskeruha piros színe?

Állomáslista: 

05.05. Kitablar
05.07. Szembetűnő
05.09. Csak olvass!
05.11. This is my (book) universe
05.13. Olvasónapló

2025. május 4., vasárnap

Laura Steven: Our infinite fates - Végtelen sorsunk - Könyvajánló és nyereményjáték

 A Menő Könyveknek köszönhetően hazánkban is megjelent Laura Steven regénye, melynek címe Our ​Infinite Fates – Végtelen sorsunk. Tartsatok velünk, ismerjétek meg Evelyn és Arden történetét, kövessük együtt sorsuk alakulását. Hagyjátok, hogy a történet elcsavarja a szíveteket és, ha nektek kedvez a szerencse, tiétek lehet a kiadó által felajánlott nyereménykönyv.


Fülszöveg:

A csuklójukat összekötő vörös szalag élő sebként fénylett.

Evelyn számtalan életet élt már. Mindegyikben megölték a tizennyolcadik születésnapja előtt.
De a mostani életében a kishúgának szüksége van rá az életben maradáshoz.
Ahhoz, hogy a húgát megmenthesse, és túlélje a születésnapját, Evelynnek a következőket kell tennie:
1. Meg kell találnia ősellenségét, aki minden életében vadászik rá.
2. Meg kell tudnia, miért vadásznak rá, hogy egyszer és mindenkorra megtörje az átkot.
És ami a legfontosabb: meg kell próbálnia nem beleszeretni az ellenségbe… megint.



A fülszöveg és a csodaszép borító rögtön felkeltették az érdeklődésem, de sajnos eléggé csalódásnak bizonyult a kötet. Az alapkoncepció szerintem szuper lenne és egy jó történet ígéretét hordozza magában, de a kivitelezés nem sikerült jól és semmilyen lett az egész. Sokat elmond az élményemről, hogy még a 365. oldalon is azt vártam, hogy na mikor is történik valami lényeges. Egy kis spoiler: az utolsó 40 oldal lett érdekes meg izgalmas. 

 A történet Evelynről és Ardenről szól, Evelyn minden életében a 18. szülinapja előtt meghal, pontosabban megölik. A gyilkosa pedig Arden. Na de a kérdés, hogy miért? Arden egy hidegvérű gyilkos? Vagy ez a hobbija? Vagy egy sokkal nagyobb dologgal kapcsolatos? Nyilván az utóbbi a helyes, de a valódi okra a legvégén derül fény. 

Evelyn és Arden minden életükben találkoznak, nem számít, hogy hol vannak, milyen neműek, van amikor mindketten férfiak, van amikor mindketten lányok, de van amikor fiú-lány párost alkotnak. Ez amúgy nagyon szép gondolat a szerelemről. A szerelem nemtől, földrajzi helytől, társadalmi helyzettől, faji hovatartózástól és mindentől független. A lelkünk kapcsolódik össze, a lelkünknek pedig semmi nem számít, csak a másik lelke. Ez pozitívum volt és ez vitt előre a történetben. 

Más pozitívumot nem nagyon tudok felhozni, mert elképesztően túlírt a történet. Mind a jelent, mind a múltat tekintve. Az még tetszett, hogy a jelen mellé kaptunk egy múltbeli szálat és az időben visszafele haladva jutottunk el végül a kezdetekig és értek össze a szálak. De egyszerűen mindkét idősíkon túl sok volt a felesleges infő. A múltbeli fejezetek nem segítettek közelebb jutni, ahhoz, hogy miért kell a 18. szülinapjukon meghalni, jó volt belelátni és a kapcsolatukat különböző történelmi időkben, de elég lett volna 4-5 ilyen fejezet mert nagyon ismétlődő volt. A jelenben pedig szintén túlírt szerintem, mire érdemi részig jutunk addigra már túl vagyunk a könyv felén. 

Összességében csalódás volt a könyv, a potenciál megvolt benne, de a kivitelezés nem sikerült. Kicsit megmenti, hogy vannak szép részei és a befejezése lekerekített. 




Nyereményjáték:


Ebben a játékban most nincs más dolgotok, mint megkeresni a két főszereplő csuklóját összekötő vörös szalagot és a Rafflecopter megfelelő sorába beírni, hogy melyik szó alatt rejtettük el. (Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)



Állomáslista:

04.14.: Csak olvass!
04.16.: Ambivalentina
04.22.: Kitablar
04.28.: Utószó
05.04.: This is my (book) universe.

2025. május 2., péntek

Susannah Nix: A randizás elmélete - Könyvajánló és nyereményjáték

Susannah Nix legújabb regényében, A randizás elméletében a szerelem összetételét vizsgálja. Esther sosem hitt a szerelemben, számára ami nem mérhető, az nem is létezik. De amikor a szomszédja, Jonathan a segítségét kéri a készülő sci-fi kéziratában, rájön, hogy kettejük világa mégsem különbözik annyira egymástól. Légy részese Te is ennek a tudományos és bájos történetnek - a turné végén pedig egy szerencsés olvasó meg is nyerhet egy példányt a regényből! 

Fülszöveg:

Az űrmérnökként dolgozó Esther Abbott nem hisz a szerelemben: neki elég, hogy tökéletesen boldog életet él, miközben szívből gyűlöli a hipsztersapkás forgatókönyvíró szomszédját, Jonathant. A nyugodt mindennapoknak azonban vége szakad, amikor kénytelen lesz ördögi alkut kötni a sráccal: ha Jonathan eltereli a legjobb barátnője figyelmét egy kínos exről, Esther lesz a tudományos tanácsadója az éppen készülő sci-fi forgatókönyvéhez.

A lány türelmét erősen próbára teszi, amikor teljesítenie kell az alku rá eső részét. Ám minél több időt tölt Jonathannel, ráébred, hogy a fiú nem is annyira vészes, és a gyűlölet egyre inkább vonzalommá alakul át. Már csak az a kérdés, Esther képes lesz-e túllépni önmaga árnyékán, vagy az élete egyenesen a katasztrófa felé száguld… 



A fülszöveg és a cuki borító meghozták a kedvem a könyvhöz, de a Molyos százalék kicsit rombolta a lelkesedésem. Vonakodva kezdtem vele, de pozitív meglepetés volt a könyv, kellemes kikapcsolódást nyújtott és értékes gondolatok is voltak benne.

A főszereplő lány, Esther foglalkozása űrmérnök, ez volt ami kimondottan megfogott, különlegesnek és egyedinek gondolom. A férfi főszereplő Jonathan pedig forgatókönyvírónak tanul az egyetemen. Esther munkája hozza őket össze igazából, mert Jonathan segítséget kér egy sci-fi forgatókönyvhöz és hát ki tudna többet a meteorokról, mint egy űrmérnök?! Amúgy én meglepődtem, hogy ilyen fiatalok, 24 év körüliek. Valahogy a fülszöveg alapján én közelebb képzeltem őket a 30-hoz, ez nem negatívum, csak személyes megjegyzés.

Esther és Jonathan kapcsolata abszolút barátian indul, hiszen Esther a segítségéért cserébe megkéri Jonathant, hogy hívja el a legjobb barátnőjét, Jinnyt randira, hogy ne menjen vissza az exéhez. Nyilván minél több időt töltenek együtt annál jobban megismerik egymást és közelebb kerülnek egymáshoz. A romantika része azért nem volt perzselő vagy extra, de mindketten szimpatikusak és aranyosak voltak, úgyhogy én elvoltam velük. Persze megvolt benne az elvárt bonyodalom és dráma is.

A romantikus szál mellett azért voltak komolyabb részek is, mindegyik Esther fejlődésével függ össze. Az egyik a visszautasítástól való félelme, ami miatt már azelőtt véget vet egy nagyon jó dolognak, hogy az igazán elkezdődhetett volna. Ez volt a bonyodalom egyik forrása is, de idővel sikerült szembenéznie a félelmeivel és vállalni, hogy sebezhető legyen. Ehhez kapcsolódik a barátság témája is, ahol szintėn sebezhetőnek kellett mutatnia magát, hogy kiengesztelje legjobb barátnőjét. Szerintem ez tök fontos dolog, a családunknak, párunknak valahol egyértelmű, hogy kimutatjuk és kimondjuk, hogy szeretjük őket, de barátoknak sokszor nem.

Ki kell emelnem Esther bátyját is, aki elképesztően szimpatikus volt és szerintem nagyon jól kezelte az anyjukkal kapcsolatos helyzetet, meg lehet kövezni, de én maximálisan egyetértettem vele. Az anyjuk nem tudott elszakadni a korábbi jóléttől, nem tud bánni a pénzzel és minden szart megvesz, utána pedig a gyerekeit zaklatja. Mivel Esther bátyja ott lakik az anyjuk közelében, ezért Esther vállalja, hogy anyagilag támogatja, ám az anyja mindig jön újabb összegért. Szerencsére a bátyja nem engedi neki, hogy többet adjon, ami szerintem a helyes döntés, amíg van hol ennie és aludnia. Egy nagyon jó testvéri viszonyt láttunk, ahol ugyan vannak súrlódások, de megoldják és támogatják a másikat és a legfontosabb, hogy jót akarnak a másiknak. 

Én örülök, hogy elolvastam, mert tényleg pozitív csalódás lett a könyv a végére, nem számítottam arra, hogy ennyi hozzáadott értéke lesz. A cipős hasonlat, amivel leírta a férfiakat pedig zseni. Én 4 csillagot adok rá, nem világmegváltó, de olvastam sokkal rosszabbakat is, amikben feleennyi pozitívum sem volt. 




Nyereményjáték

Most kiderül, mennyire figyeltetek a kémiaórákon! A turné állomásain összegképleteket találhattok, Nektek pedig az a feladatotok, hogy az elem nevét beírjátok a Rafflecopter dobozba!

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)

A feladvány: NH3


Állomások

04.30. Kitablar
05.02. This is my (book) universe
05.04. Pandalány olvas
05.06. Ambivalentina

2025. április 26., szombat

Suzanne Collins: Az aratás hajnala - Könyvajánló és nyereményjáték

Térjünk vissza Panembe, ugyanis Suzanne Collins ezúttal az 50. Éhezők Viadaláról, a második Nagy Mészárlásról mesél. Ezúttal sokunk kedvencének, Haymitch Abernathy-nek a tragikus történetét ismerteti meg velünk az író!

Tartsatok bloggereinkkel, hogy megtudjátok, mit gondolnak Az éhezők viadala legújabb kiegészítő kötetéről! És ne felejtsetek el játszani se! Két szerencsés olvasónk megnyeri Az aratás hajnala regényt az Agave Könyvek kiadónak hála.


Fülszöveg:

Ha ​elvesznek tőled mindent,
amit szerettél,
mi marad, amiért harcba szállnál?

Amikor felvirrad az Éhezők Viadala ötvenedik sorsolásának napja, Panem körzeteiben eluralkodik a rettegés. Ebben az évben kerül sor ugyanis a második Nagy Mészárlásra, amelyben a fiatalok szokásos létszámának kétszeresét sorsolják ki és ragadják el az otthonából.

Haymitch Abernathy a Tizenkettedik Körzetben igyekszik nem gondolni a veszélyre. Csak túl szeretne lenni a napon, és a délutánt azzal a lánnyal tölteni, akit szeret.

Amikor azonban elhangzik a neve, minden álma szilánkokra törik. Elszakítják a családjától és a szerelmétől, majd a Kapitóliumba szállítják három másik körzettársával együtt: egy kiskamasszal, aki szinte olyan számára, mintha a húga lenne, egy kényszeres esélyszámlálóval, és a város legbeképzeltebb lányával. Amikor pedig kezdetét veszi a Viadal, Haymitch ráébred, hogy eleve a vereség felé próbálják terelni. Viszont nem adja fel a harcot… és hamarosan azt akarja, hogy a küzdelme nagy hullámokat verjen a végzetes arénán kívül is.



Véleményem: 

Szerintem az Éhezők viadalát senkinek nem kell bemutatnom. Visszakerestem Molyon és 2013-ban olvastam a könyveket , de szerintem az első filmet még előtte láttam. Mindenesetre ennek a kis bevezetőnek a lényege, hogy elmondjam, hogy eléggé messzire nyúlik vissza a kapcsolatom ezzel a világgal. 

Haymitch karaktere az eleje óta vonzott és érdekesnek találtam, sőt inkább rejtélyesnek, de nyilván tudtam, hogy ennek valami mélyebb oka van, amit még nem tudunk. Nem is reménykedtem, hogy lesz róla külön könyv, de nagyon vártam a megjelenését és hát az írónő nem okozott csalódást Az aratás hajnalával. 

Haymitch szülinapja az Aratás napjára esik, ami már alapjáraton megalapozza a hangulatot ezen a napon. Belekerül a kalapba és a 12. körzet kiválasztottja lesz és maga mögött kell hagynia a szeretteit és a szerelmét tudva azt, hogy maximum győztesként térhet vissza, másik opciója a halál. Mivel az 50. Éhezők viadaláról van szó, minden körzetből 2 fiú és 2 lány kerül kiválasztásra, úgyhogy Haymitchnek 47 ellenfele van, akit le kell győznie. 

 A kapitóliumban a felkészítők között számos ismerős névvel találkozunk, bár néha nehéz volt beazonosítanom ki kicsoda, mert inkább arcról rémlettek, úgyhogy sok ilyen aaaah tényleg pillanatom volt, amikor láttam a képüket. Nagyon érdekes volt látni, hogy milyen emberek voltak és így utólag, az Éhezők viadalához képest sokkal árnyaltabb a karakterük. 

Haymitch története nem csak a túlélésről szól, hanem arról, hogy a túlélésnek milyen ára van és mit vesz el tőled. Haymitch hihetetlenül nagy árat fizetett azért, hogy visszatérhessen a 12. körzetbe és ez nem is mind az arénában történt. Tudtam nyilván, hogy fájni fog ez a történet, na de ennyire??? Nem gondoltam volna, hogy ennyi trauma fog érni olvasás közben, az epilógus pedig feltette a pontot az i-re és bőgtem rajta. 

Nem akarok politizálni, de az írónőről tudjuk, hogy ő akkor ír, amikor valami mondanivalója van és azt szereti a sorok közé rejteni. Ez a történet, a propaganda szerepe, az, hogy azt mutatják a népnek, amit ők akarnak az igazság helyett párhuzamba hozható akár a mai világpolitika egyes szegmenseivel is. Na de tényleg ennyi a "politika" része a bejegyzésnek. 

Annak ellenére, hogy nagyon fájdalmas volt én nagyon szerettem ezt a könyvet és szerintem fantasztikus, hogy képes volt visszamenni ennyit az időben és a már ismert karaktereknek olyan múltat építeni, amik elvezetnek a már megismer énjükhöz. Illetve sok minden most nyer igazán értelmet, ez olyan hidegrázós feeling. Nálam egyértelműen 5 csillagot kap ez a mestermű.



Nyereményjáték


Az Éhezők Viadala rajongóknak könnyű dolga lesz, ugyanis hipp-hopp rá fognak jönni, kiknek a nevét rejtettük el az egyes állomásokon. A kiemelt betűkből összeálló szereplő nevet írjátok be a rafflecopter dobozkába. (1 állomás = 1 szereplő)

(Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyertest e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.)



18 - Utószó
20 - Pandalány olvas
22 - Spirit Bliss Sárga könyves út
24 - Dreamworld
26 - This is my (book) universe.
14 helyett 29 - Kelly és Lupi olvas *csúszik*

2025. április 21., hétfő

Shannon Mayer: Hunted by Fate - Megkísértve - Könyvajánló

Shannon Mayer sorozatának következő része is megérkezett az Álomgyár kiadó jóvoltából, én pedig el is olvastam.

Fülszöveg:

A ​vámpírkirály meghalt…

Szóval most menekülnöm kell a mániákus utódja elől, méghozzá egy súlyosan sebesült vámpírherceggel, akit etetni kell, és egy szobalánnyal, aki totál bele van zúgva. És én még azt hittem, hogy nincs rosszabb a szüreti játéknál…

A helyzetet tovább rontja, hogy teljesen odavagyok a vámpírhadsereg tábornokáért, aki azt a vadászokból álló csapatot vezeti, amelynek végeznie kell velem és a nem túl vidám, fura fazonokból álló, kis társaságommal.

Az egyetlen esélyünk a túlélésre, ha a szomszédos vérfarkasok befogadnak. Merem remélni, hogy nem tépnek cafatokra minket!

Velük legyőzhetjük az újonnan megkoronázott „királyt”, és megmenthetjük a Vámpírkirályságot attól, hogy visszatérjenek a régi idők, amikor a mindennapok része volt a gátlástalan kegyetlenkedés, kínzás és vérengzés. Egy kis ravaszság és rengeteg merészség kell ahhoz, hogy megkíséreljünk szövetséget kötni két, évszázadok óta háborúzó faj között.

Szerencsére én egyiknek sem vagyok híján.

A New York Times bestsellerszerző Shannon Mayer Alfa-sorozatának második, gyönyörűen éldekorált része még több izgalmat és fordulatot tartogat az olvasók számára. Cselszövéssel, feszültséggel, árulással és szívfájdalommal teli történet.



Véleményem: 

Shannon Mayer Alfa sorozatának első részét év elején olvastam és mindent összevetve szerettem, a hiányosságok ellenére is. Igazából a 2. részről is hasonló az összbenyomásom, szerettem, de még mindig vannak hiányosságok. Az írónő olvasmányos stílusa továbbra is könnyen beszippant és a lendülete vitt előre. Romantasy kedvelőknek érdekes lehet.:) 

A történet maga ott folytatódik, ahol az első részt abbahagytuk. Sienna menekülni kényszerül Bethany és Will társaságában és a farkasoknál köt ki, pont úgy, ahogy az elején tervezte. Csak ugye volt egy kis kitérő a vámpíroknál, ami nem várt izgalmakat és problémákat hozott az életébe. Az eredeti küldetése Jordan megmentése volt, aki a farkasoknál van. Most végre el is jutott hozzájuk, de Jordan nem fogadja kitörő örömmel és nem is tudom még mindig, hogy miért ragaszkodott foggal körömmel a tervéhez és miért kellett ilyen veszélybe sodornia magát. A farkasok fogadják őket, de a vezetőjük Diana kissé bizalmatlan feléjük. 

Sienna karakterével igazából továbbra is bajom, nincs kiemelkedően rossz vagy jó tulajdonsága, viszont nagyon érdekelne, hogy milyen volt az élete eddig, mert a múltjáról kb. semmit nem tudunk meg. A képességei is érdekesek lennének, ha tudnánk róla bármit is. Az első részben még elnéztem ezt, mert sorozatkezdő rész, de a részleteket továbbra is homály fedi, ami egy 2. résznél talán annyira nem szerencsés. A Beevel való kis barátsága jó lett volna, ha Bee nem féltékeny folyamatosan rá, amúgy teljesen ok nélkül. Dominickal való viszonya továbbra is nagyon szenvedélyes és perzselő, úgyhogy spicy jelenetek is akadnak, de nem túl sok. Aki ettől fél, az ne tegye. Dominicot én szeretem, szerintem ő jó karakter. 

Összességében ez kicsit kevésbé tetszett, mint az első rész, mert sok még a nyitott kérdés, sőt egyre csak nő a számuk, az én lelkesedésem meg csökken. A 3. rész idén érkezik, annak még mindenképpen adok esélyt, de ha abban sem tisztul a kép, akkor úgy érzem búcsút kell vennem a sorozattól. 




2025. április 20., vasárnap

Lisa Jewell: Ebből egy szó sem igaz - Könyvajánló és nyereményjáték

 A 21. Század Kiadó új, fordulatos thrillert hozott el számunkra Lisa Jewell tollából. Ha szeretitek a végig feszült és csavaros történeteket, ahol semmi és senki nem az, aminek elsőre látszik, akkor az Ebből ​egy szó sem igaz éppen nektek való! Tartsatok öt bloggerünkkel az állomásokon keresztül, vegyetek részt a játékban, és nyerjétek meg a Kiadó által felajánlott példányt!

Fülszöveg:

Alix podcastokat készít. A lakásához közeli kocsmában ünnepli negyvenötödik születésnapját, amikor találkozik egy nővel, aki szintén a negyvenötödik születésnapját ünnepli. Pár nappal később véletlenül újra összefutnak, most Alix gyerekeinek iskolája előtt. Talán érdekes interjúalany lenne a podcastban? Próbainterjút készít vele, a nő élettörténete valóban különös és komplikált. Alix nyugtalanítónak találja újdonsült ismerősét, de hajtja a kíváncsiság. Mire kiderül, hogy sötét titkokat rejteget, Alix már túlzottan kiadta magát neki. Ki ez a nő valójában? Mit követett el? És mit fog?



Véleményem: 

Ez volt az első Lisa Jewell könyvem, de biztosan nem az utolsó. Nagyon szerettem az írónő stílusát, fokozatosan adagolta az infókat, mintha kenyérmorzsák lennének, ezzel megadta a feszült alaphangulatot. Emiatt pedig nem tudtam lerakni, úgyhogy nagyon gyorsan el lehet olvasni a könyvet. Teljesen a rabja lettem és tudni akartam, hogy mi lesz a vége. Aztán befejezem és igazából fogalmam sincs, hogy mi az igazság. Nagyon beteg, nagyon durva, de zseniálisan megírt könyv, teljesen fejreálltam tőle.:D A címválasztás 10/10. Még sok ilyen thrillert szeretnék olvasni, úgyhogy biztosan fogok még az írónő könyvei közül válogatni.

A cselekményről nagyon sokat nem szeretnék elárulni, de felvázolom az alapokat.
Alix és Josie ugyanazon a napon ünneplik 45. születésnapjukat, ugyanazon a helyen, sőt 45 éve pont ugyanabban a kórházban születtek. Az életük azonban nem is lehetne különbözőbb. Alix sikeres podcast vezető,kívülről úgy tűnik mintha minden rendben lenne, szép nagy ház, két gyerek, férj, aki szinten sikeres. Igazából mindene megvan, amire vágyhat az ember, szerető csalad, sikeres karrier és egy otthon. De Alix megsem elégedett .Josie élete pedig nem is lehetne másabb, ugyan neki is van férje, aki sokkal idősebb nala, 2 lánya, akik már nagyobbak, sőt az egyikük nem is lakik otthon. De 30 éve ugyanúgy el, nincs karrierje, nincs életcélja. A két különböző nőt mégis összeköti a szülinap és, hogy azután az este után a sorsuk mintha összefonódna, egymásba botlanak lépten nyomon. De vajon ez véletlen és csak a sors hozta így? Vagy annyira nem is véletlen?

Tetszett ez a podcast illetve sorozat koncepció is, ezek fontos morzsákat tartogattak, amik segítettek összerakni a képet vagy néha éppen összezavartak. A sorozat pedig lehetőséget adott kicsit betekinteni a jövőbe és más szemszögből megismerni az eseményeket, úgyhogy sokszor csak kapkodtam a fejem, hogy mi lehet igaz.

A karaktereket tekintve Alix volt az egyetlen, akire azt mondom, hogy szimpatikus volt , mert Josietól a hajamat téptem te jó ég. Én rég utáltam ennyire egy karaktert. Teljesen beteg. Bár ebben a könyvben majdnem mindenki az. De Alix volt az aki szimpátiát váltott ki belőlem, illetve talán még Roxy és Erin.

Ha szeretnétek egy sötét,beteg és feszültséggel teli olvasmányt akkor Lisa Jewell kötete tökéletes választás lehet!


Nyereményjáték:


Mostani nyereményjátékunkban Lisa Jewell többi regényéből szemezgetünk. Minden állomáson találtok egy-egy idézetet, a ti feladatotok pedig, hogy a könyv címét beírjátok a rafflecopter-doboz megfelelő helyére!

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)


A feladvány: “Csak azt érzi, hogy az élete falai egyre jobban köréje záródnak, és neki rést kell találnia, csak egy percre, csak hogy levegőt kapjon.”



Állomáslista:

04.14. Könyv és más

04.17. Olvasónapló

04.20. This is my (book) universe

04.23. Fanni's Library

04.26. Csak olvass!


2025. április 15., kedd

Holly Jackson: Rachel Price visszatérése - Könyvajánló

Sziasztok! A mai bejegyzésben Holly Jackson könyvéről lesz szó, nagyon köszönöm a Kolibri kiadónak a recenziós példányt! 

Fülszöveg:

A tizennyolc éves Bel egész életében egy rejtély árnyékában élt.
Tizenhat évvel ezelőtt az édesanyja, Rachel Price különös körülmények közt eltűnt, halottnak hiszi mindenki.
Ám amikor a Price család beleegyezik, hogy dokumentumfilm készüljön a megoldatlan esetről, megtörténik az elképzelhetetlen: Rachel Price hirtelen visszatér, és egy furcsa történettel áll elő. Bel biztos benne, hogy az anyja hazudik. De ha igaza van, akkor hol volt Rachel egész idő alatt? Miközben a kamerák még forognak, Bel nyomozni kezd: miért tért vissza Rachel Price? És miért érzi úgy, hogy veszélyt jelent az egész családjára?



Véleményem:

Holly Jackson könyvei nem ismeretlenek számomra, A jó kislányok kézikönyvét még sok évvel ezelőtt olvastam angolul és nagyon szerettem. Az első krimik között volt, amit olvastam és szerettem. Amikor először olvastam a Rachel Price visszatérése fülszövegét rögtön megfogott és alig vártam a magyar megjelenést. Maga a kiadás igazán szépre sikerült azt kell mondjam, az élfestés feldobja a könyvet.:)

A történetünk címadója Rachel Price 16 éve eltűnt az autójából, a kislányát Belt pedig az autóban találták meg, ezután kis ideig az apja testvére nevelte, majd az apja. Nagyon összetartóak voltak, számíthattak egymásra. Egy ajánlás hatására beleegyeznek, hogy Rachelről dokumentumfilmet készítsenek, el is kezdődik a forgatás. A film címe természetesen Rachel Price eltűnése. Ám egy szép napon Rachel előkerült és 
ezzel felforgatott lényegében mindent.

A történet nekem kicsit lassú volt, az első felében nehezen pörögtek az oldalak és nem is tudtam megkedvelni a szereplőket. Bel nem volt egy túl szerethető karakter, voltak jó pillanatai, de sokszor meggondolatlan volt és hirtelen cselekedett. Nyilván ez egy young adult kötet és Bel is nagyon fiatal, de mégis néhol irritált. Közben meg értettem is, hiszen ha belegondolunk nagyon fiatal volt, amikor eltűnt az anyja és az apja nevelte. 16 év után nehéz kialakítani egy bizalmi kapcsolatot egy szülővel, ráadásul ez a 16-18 éves kor amúgy is egy nehéz időszak, a felnőtté válás és egyéb nagy változások miatt, hát még ha az eltűntnek hitt anyja előkerül. Úgyhogy Bel borzasztóan nehéz helyzetbe került, ami egyre csak fokozódott.

Maga a nyomozás része az tetszett, de sokkal pörgősebb és izgalmasabb lehetett volna, ha mondjuk 100 oldallal rövidebb a könyv. Az írónő viszont ismét remekül csavarta a szálakat és hiába tudtam, hogy lesz valami váratlan a sztoriban, mégis meglepődtem. A legizgalmasabb része az utolsó 100 oldal volt, azt nagyon élveztem. Viszont kitartok amellett, ha kicsit kevesebb az üresjárat akkor egy feszesebb tempójú történetet kaptunk volna és jobban beszippantott volna a feszültség. 

A történet amúgy remekül felhívja a figyelmet arra, hogy sokszor az árul el minket a legjobban, akitől nem várnánk és onnan jöhet a segítő kéz, ahonnan nem is számítanánk rá.

Összességében nekem tetszett és mindig izgatottan várom az újabb Holly Jackson könyveket. Az Öt túlélő is itt vár a polcon is alig várom, hogy sorra tudjam keríteni. :) 


Olvastátok? Írjátok meg, hogy ti mit gondoltok róla! :)  

2025. április 14., hétfő

Tiffany D. Jackson: Hová tűntél, Monday? - Könyvajánló és nyereményjáték

A Kossuth kiadó egy igazán elgondolkodtató és izgalmas kötetet hozott a magyar olvasóknak. A Hová tűntél, Monday? cím sokatmondó, Monday eltűnt és ez az iskolai legjobb barátnőjén kívűl senkinek nem tűnik fel. Na de hol van Monday? Miért tűnt el? 

Tarts te is bloggereinkkel és próbáljuk együtt kitalálni, hogy hová tűnt Monday és egy szerencsés megnyerheti a kiadó által felajánlott példányt.



Fülszöveg:
Úgy ​tűnik, Monday Charles eltűnését csak a barátnője, Claudia veszi észre… A két lány mindig elválaszthatatlan volt – szinte testvérek, nem is barátok. Amikor Monday nem jelenik meg az első tanítási napon az iskolában, Claudia nyugtalankodni kezd.
Aztán amikor a második napon, sőt a második héten sem kerül elő, Claudia már tudja, hogy valami nincs rendben. Monday nem hagyná, hogy a barátnője egyedül nézzen szembe az iskolai feladatokkal, és a kettejüket piszkáló osztálytársakkal, különösen az előző évi pletykák és Claudia rohamosan romló jegyei után. Claudiának most még nagyobb szüksége lenne legjobb barátnőjére, mint valaha.
Miután Monday anyja nem ad egyenes választ Claudiának a lánya hollétéről, és a lány nővére, April sem segítőkész, Claudia saját kezébe veszi az irányítást. Miközben egyre mélyebbre ássa magát barátnője eltűnésének rejtélyébe, rájön, hogy senki nem emlékszik arra, mikor látta utoljára Monday-t.
De hogy tűnhet el úgy egy tinédzser lány, hogy senkinek sem tűnik fel a hiánya…?




A fülszöveg és a nagyon jó goodreads értékelések felkeltették a figyelmemet a könyv kapcsán, illetve mostanában szeretek a komforzónámból kimozdulni olvasmányok terén és ez abszolút egy olyan könyv volt. 

A könyv címe magáért beszél, Monday eltűnt, a legjobb barátnője pedig nagyon hiányolja, de úgy érzi, hogy rajta kívül senki nem keresi Mondayt. Sem az iskolában nem hatja meg a tanárokat, hogy Monday nem jelenik meg, és Monday anyja sem tudja megmagyarázni, sőt mindenki csak félrebeszél, Claudia pedig egyedül marad. 

Azt kell mondjam, hogy engem csúnyán rászedtek a molyos címkék, ahol kriminek és thrillernek jelölték ezt a könyvet. Én valami rejtélyes, nyomozós dologra számítottam, de annál sokkal komolyabb és elgondolkodtatóbb könyvet kaptunk. Tele volt nehéz, ugyanakkor fontos témákkal. Illetve maga a könyv felépítése is érdekes. Azután és azelőtt című fejezet váltják egymást, néha 1-1 évet ugrunk, de a legfőbb idősáv az azután és azelőtt. Jó kérdés, hogy de mi előtt és miután? Nos erre várni kell, hogy megtudhassuk. Néha bevallom kicsit megzavart, hogy nem tudtam, hogy mi ez a dolog és elvesztettem a fonalat, hogy mi történik. Ezt talán kicsit máshogyan is meg lehetett volna valósítani, ennyi negatívumot tudok felhozni. 

Az első téma a barátság, Monday és Claudia között nagyon mély kapcsolat, barátság van. Mindenben támogatják egymást, ott vannak egymás mellett, amikor a másikat az iskolában bántják. Együtt akarnak mindent csinálni, ugyanolyan dolgokat venni. Így amikor Claudia a legnagyobb társa nélkül marad egyedül, az értelemszerűen nagyon megviseli. Nagyon szép történet a barátság erejéről, de ugyanakkor arról is, hogy lehetnek nagyon jó barátaink, de végső soron magunkra kell támaszkodni, ami Claudiának kevésbé ment. Nehéz volt olvasni, hogy mennyire nem akarja senki komolyan venni Claudiát és az aggodalmait, legszívesebben ordítottam volna valakinek, hogy segítsen neki, hiszen egy 8. osztályos "kis"lányról van szó. Annyira kritikus ez az korszak és annyira nem kapta meg a kellő támogatást. Rengeteget fejlődnek 14-15 éves korukban a gyereket és vár rájuk egy nagy ugrás a középiskolába. Claudiának ezt az ugrást, most a legjobb barátnője nélkül kellett megtennie, ami nagyon nehéz lehetett, de sokat nőtt és fejlődött közben. 

Az utolsó 80 oldal pedig nagyon meglepett, pedig számítottam arra, hogy mi lesz a történet vége, de Cluadia kapcsán mégis megdöbbentem.

A barátság mellett nagyon nehéz témák is előkerültek. Ide tartozik a rasszizmus, gyermek bántalmazás, molesztálás és a halál is. Nem egy egyszerű olvasmány és erős leírások is vannak benne, úgyhogy a könyv befejezése után ezt egy kicsit emészteni kell. Felhívja a figyelmet a rendszer hibáira, főleg a feketebőrűekkel szemben. Ha a Monday által adott jeleket magasabb szinten is komolyabban vették volna, akkor lehet, hogy nem ez lesz a történet kimenetele. Pedig voltak olyanok, akik próbáltak segíteni, de nem volt elég. 

A Hová tűntél, Monday? egy komoly témákat boncolgató, megterhelő, de nagyon fontos olvasmány, ami a könyv befejezése után is gondolkodásra készteti az olvasót. Egy gyönyörű történet a barátságról és a feltétel nélküli szeretetről, de arról is, hogy a rendszer sokszor azt hagyja cserben, akinek a leginkább szüksége lenne rá. Az olvasmányos stílusa miatt könnyen lehet vele haladni, mert hajt a kíváncsiság és a remény, hogy hátha jó lesz a végkifejlete a történetnek. 



Nyereményjáték: 


A mostani nyereményjátékban a beleolvasó alapján feltett kérdésekre kell válaszolnotok.

(Ne feledjétek, a beírt válaszokon már nem áll módunkban javítani. A kiadó csak Magyarország területére postáz. A nyertest e-mailben értesítjük. Amennyiben 72 órán belül nem jelentkezik a szerencsés, újabb nyertest sorsolunk.)


A feladvány:  Hogy hívják az általános iskolát, ahova Monday és Claudia jár? 


Állomáslista: 

Blogturné klub

04.14. This is my (book) universe

04.16. Pandalány olvas

04.18. Kelly és Lupi olvas

04.20. Könyv és más