2024. április 29., hétfő

Amber Smith: Amilyen akkor voltam - Könyvajánló és nyereményjáték

 Amber Smith nagy sikerű regénye hazánkban a Magnólia kiadó gondozásában jelent meg Amilyen akkor voltam címmel. Edennel megtörténik a legrosszabb dolog, ami egy nővel történhet, majd végigkövethetjük, hogy a gimnáziumi évek során hogyan próbálja feldolgozni egymaga ennek a tragikus éjszakának az eseményeit. A kiadó jóvoltából nektek is lehetőségetek van 1 példányt nyerni a könyvből, ehhez nem kell mást tennetek, mint bloggereinkkel tartani és helyesen megoldani a feladványokat. 


Fülszöveg: 


Eden ​legszívesebben visszamenne az időben. Arra a bizonyos napra. Hogy mindent másképp csináljon: ne nevessen a srác poénjain, kerülje a pillantásait az este folyamán, és mindenképpen zárja be a hálószobája ajtaját.

A szóban forgó éjszakán ugyanis Edent a bátyja legjobb barátja megerőszakolta, a lány világa pedig összeomlott. Ami egykor egyszerű volt, most komplikálttá válik. Amit Eden egykor szeretett – akit egykor szeretett –, most gyűlöli. Amit egykor igaznak vélt, abból most hazugság lett. Már semminek sincs értelme, és bár Eden tudja, hogy el kellene mondania valakinek a történteket, nem képes rá. Ezért inkább eltemeti. Azzal az emberrel együtt, aki valaha volt.

Amber Smith provokatív bemutatkozó regénye feltárja a trauma által ejtett mély sebeket, és megmutatja egy fiatal lány erejét, aki megküzd a kamaszkor csalódásaival és elviselhetetlen fájdalmaival, az első szerelemmel és az első szívfájdalommal, a megszakadt és újraélesztett barátságokkal, miközben megtanulja elfogadni a túlélés erejét, amelyről nem is tudta, hogy ott rejtőzik a szívében.


Kiadó: Magnólia

Megjelenés éve: 2024

Oldalszám: 368

Fordító: Kéri Andrea




Amber Smith regényéről évekkel ezelőtt hallottam először instagramon, már akkor felkeltette az érdeklődésem, hogy mennyien dicsérik. Nagyon örültem, amikor láttam, hogy végre magyarul is érkezik. 

A borító mellett sajnos nem tudok szó nélkül elmenni...Nekem a magyar borító nem nyerte el a tetszésem egyáltalán, a könyv elolvasása után pedig egyértelművé vált számomra, hogy miért az van az angol borítón, ami és a szereplők kapcsán konkrét jelentősége van. Szerintem szerencsésebb lett volna maradni az eredetinél. 

Térjünk is rá a történetre, mert arról is van bőven mit írni. Edennel 14 évesen megtörténik a legrosszabb dolog, amit egy nővel megtörténhet, megerőszakolja a bátyja legjobb barátja és úgy érzi, hogy ezt a családjával, azon belül leginkább a szüleivel nem tudja megosztani, így egyedül próbálja feldolgozni ezt a tragikus eseményt, inkább kisebb, mint nagyobb sikerrel. Azért írom ezt, mert Eden ezután elképesztő önpusztító viselkedésbe kezd amit borzasztóan fájdalmas volt olvasni. Végig az járt a fejemben, hogy mennyire hálás vagyok, hogy én meg tudnám osztani a szüleimmel és a barátaimmal, nem egyedül kellene egy ilyen traumát feldolgoznom. Tényleg elképesztően sajnáltam Edent, folyamatosan emlékeztetnem kellett magam, hogy ilyen szemszögből próbáljam nézni, mert amúgy nagyon dühös voltam Eden viselkedésére. Szerintem nehéz nem dühösnek lenni rá, amikor tudjuk, hogy mi történt. De elég egyértelmű volt, hogy ennek nagyrészt az az oka, hogy így nála volt a kontroll a teste felett egyrészt, másrészt meg legalább nem kellett ezen gondolkodnia. 
Nem egy könnyű olvasmány, sok empátiát igényel az olvasó részéről, hogy Eden szemén keresztül nézze a cselekményt és ne bírálja őt túlzottan. 

Hihetetlen számomra, hogy senkinek nem tűnt fel 4 év alatt, hogy valami nincs rendben vele és teljesen kifordult magából. A szüleinek, a bátyjának vagy a barátainak, de igazából bárkinek. Az egyetlen támogató karakter az életében Josh volt, de nem éreztem azt, hogy nekik most van itt az idejük, pedig nagyon kedveltem Josht és ahogy Edenhez állt. Eden "barátait", de inkább nevezzük társaságnak, mint barátoknak nem kedveltem, önzőek voltak, csak magukra gondoltak és amikor közbe tudtak volna lépni nem tették. 

Mindenki más és máshogy gyógyul, máshogy dolgozza fel a traumáit, legyen szó bármiről, de szerintem ebből a könyvből mást is ki lehetett volna hozni. A vége miatt mindenképp el fogom olvasni a 2. részt, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi lesz Eden sorsa és vajon sikerül-e majd a gyógyulás útjára lépni.

Összességében én kicsit másra számítottam, mint amit kaptam, így nem avattam új kedvencet, de nem bánom, hogy elolvastam. Fontos, hogy megfelelő empátiával álljatok hozzá Eden történetéhez. 




Nyereményjáték

 A nyereményjátékban olyan könyvek után nyomozunk, amelyekben szintén valamilyen trauma jelenik meg. A ti feladatotok, hogy az idézet alapján kitaláljátok melyik könyvről van szó és a címét beírjátok a rafflecopter dobozba. 

(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)


Idézet:

“Eddig a pillanatig küzdöttem, hogy erős maradjak. Küzdöttem, hogy ne sajnáljam magamat túlságosan, amikor másokkal vagyok, így azonban, hogy itt ülök az anyámmal, gyengeségre vágyom. Arra, hogy egy kis időre feladhassam. Azt szeretném, ha levenné a vállamról a terhet, megölelne, és azt mondaná, hogy minden rendben lesz.”


a Rafflecopter giveaway

Állomáslista:

04.29. This is my (book) universe

05.01. Könyv és más 

05.03. Utószó

05.05. Kitablar

05.07. Milyen könyvet olvassak?

05.09. Pandalány olvas

05.11. Zakkant olvas

05.13. Spirit Bliss Sárga könyves út

05.15. Sorok között


2024. április 10., szerda

Bea Fitzgerald - Girl, Goddess, Queen - Pokolba a szerelemmel! - Könyvajánló

 Sziasztok! A Menő könyvek lehetőséget adott, hogy a megjelenés előtt elolvashassam Bea Fitzgerald könyvét, amiért nagyon hálás vagyok és szerettem volna megosztani veletek a gondolataim róla. 


Fülszöveg:

Több ezer évvel ezelőtt az istenek előálltak egy hazugsággal. Azt állították, hogy Perszephoné más istenek politikai játszmáinak áldozatává vált. Hogy Hádész elrabolta, és a feleségévé tette. Hogy Démétér annyira belebetegedett, hogy a Föld haldokolni kezdett miatta.

Ám a valódi történet ennél sokkal érdekesebb.

Perszephonét nem levitték a pokolba, hanem leugrott oda. Esze ágában sem volt hozzámenni valami önelégült istenséghez, aki sokkal jobban szerette saját magát, mint őt.

Most már csak annyit kell tennie, hogy meggyőzi az Alvilág idegesítően szexi, pimasz és igazán goromba urát, Hádészt, hogy segítsen megvalósítani a tervét. Egy olyan tervet, amely alapjaiban rengeti meg az Olümposzt.

Ám a következmények halálosak lehetnek, különösen, ha az ember a pokolban van…

Rendeld elő ITT


A hangzatos cím és ez a pink borító egyből felkeltették az érdeklődésem, amikor először találkoztam a könyvvel. A fülszöveg elolvasása után pedig ez egyre fokozódott, ugyan szeretem a görög mitológiát, de mégis elég kevés ilyen témájú történetet olvastam, így ezt semmiképp sem szerettem volna kihagyni. 

Az elején megismerjük Perszephonét (korábbi nevén Korét), aki a virágok istennője és épp arra készül, hogy férjhez menjen. Vagyis ő nem készül, csak erre készítik. Koré nagyon nem szeretne férjhez menni, főleg miután látja, hogy úgy licitálnak rá, mint egy darab húsra a piacon, ezért fogja magát és leugrik az Alvilágba, hogy egy kicsit levegőhöz jusson. Az Alviágban pedig nem más várja, mint Hádész. A Hádészról alkotott prekoncepcióim korán megdőltek, mert a könyvben egy nagyon vicces, törődő karakterként jelent meg.

Eleinte azért nem volt felhőtlen a kapcsolatuk, Perszephoné nem tudta mire számítson az Alvilág istenétől, Hádész pedig nem tudta, hogy mire vélje Koré jelenletét. Ahogy teltek a napok erre jobban feloldódtak és a kapcsolatuk is átalakult. Én nagyon imádtam a szenvedélyes szóváltásaikat, elképesztően sokat nevettem rajtuk.  Szerettem ahogy Hádész viszonyult hozzá, miután ő is látta, hogy hogyan küzdenek a kezéért megértővé vált, támogatta, hogy maradjon vele. Hádész karaktere nekem pozitív csalódás volt, de maradt bennem egy kis hiányérzet, mert én azért az Alvilág istenét egy kegyetlenebb, keményebb embernek képzelem és a mi Hádészünk azért vajszívűbb volt, de ez az ábrázolása is nagyon jó volt. Enemies to friends/fake lovers to lovers típusú történet, amit én imádoook. 

„– Majd együtt megbirkózunk vele.

– Nem, nem fogunk. Másként látjuk a dolgokat.

– Rendben. Akkor majd tartom a virágaidat, amíg darabokra szaggatod a világot – veti fel.”

Perszephoné karakterét is szerettem, egy bátor, talpraesett lány, aki nem félt kiállni magáért és a saját szívére hallgatni.  Azért mégis elég nagy bátorság kell, hogy az ismeretlenbe vesd magad. Már az elejétől nagyon otthon érezte magát és elkezdte felfedezni az udvart és változásokat eszközölni. Igazi badass karakter, aki a szemünk előtt nőtt fel és változott virágokat szedegető lányból az Alvilág királynőjévé. Hádésszal való kapcsolata mellett nagyon élveztem Sztüx-szel közös jeleneteit, aki barátjává és bizalmasává vált. Még ki kell emelnem, hogy mennyire feminista volt Perszephoné és nem akart behódolni. 

Ami nekem egy picit negatívum volt, hogy a konfliktusokat kis kommunikációval előbb meg lehetett volna oldani, akár Perszephoné és Hádész között, de inkább Perszephoné és anyja, Démétér között. Démétér elkötelezett volt, hogy lányának megfelelő kérőt találjon és talán mondhatjuk, hogy a saját vágyait vetítette ki rá, pontosabban azt, amit neki nem sikerült véghez vinnie annó, ami szerintem sose fair egy gyerekkel szemben. Perszephoné és Hádész is előbbre jutottak volna, ha őszinték egymással az érzéseikkel kapcsolatban. Szerintem egy picit túl is lett nyújtva a könyv. 

Összességében egy egyedi, tüzes szóváltásokkal teli történet bátor, feminista Perszephonéval a főszerepben. 

2024. április 5., péntek

Catherine Doyle-Katherine Webber: Ikerkoronák - Könyvajánló és nyereményjáték

A Könyvmolyképző Kiadó gondozásában jelent meg Catherine Doyle és Katherine Webber közösen írt romantikus fantasy regénye, a Twin Crowns - Ikerkoronák. Légy részese te is Wren és Rose, a két hercegnő kalandjainak, és tudd meg, ki ül végül Eana trónjára! És ha velünk tartasz, követed az állomásokat, akkor lehetőséged nyílik megnyerni a kiadó által felajánlott könyvpéldányt is!

Fülszöveg:

Két ​hercegnő. Egy trón. Mi baj lehet belőle?

Nagy tét forog kockán az ikerhercegnőkről szóló fantasy-romkomban. A lányokat születésükkor elválasztották egymástól – az egyiket koronahercegnőként nevelik, a másikat pedig még csecsemőként elrabolják.

Wren Greenrock mindig is tudta, hogy egy napon majd csellel fog trónra lépni. Születésétől fogva arra képezték ki, hogy visszatérjen a palotába, és megbosszulja szülei halálát, ezért 
mindent megtesz, hogy királynő legyen, és megvédje a boszorkányok közösségét, ahol felnőtt. Vagyis megtenne, ha egy bizonyos katona vonzó külseje nem terelné el folyton a figyelmét, és ha a vakmerő varázslatai nem sodornák állandóan bajba…

Rose Valhart hercegnő tudja, hogy a hatalommal felelősség is jár – és nem hagyja, hogy olyan apróságok a kötelessége útjába álljanak, mint hogy a sivatagban ébred egy rendkívül szemtelen (és nagyon jóképű) bandita társaságában. A palotán kívüli élet azonban szebb és zabolátlanabb, mint azt valaha is képzelte volna, és még az is lehet, hogy a rettegett boszorkányok személyében megkapja azt a családot, amire mindig is vágyott.

Ám ahogy közeledik a koronázás napja, egy régi ellenségük azon munkálkodik, hogy egyik hercegnőnek se sikerüljön elérni a célját.

Vajon végül ki ragadja magához a hatalmat, és kinek a fejére kerül a korona?

Adatok:

Oldalszám:416

Kötéstípus: kartonált

Kiadó: Könyvmolyképző Kiadó Kft

Fordította: Cseh Réka Zsuzsanna

Olvass bele és rendeld meg!

Az Ikerkoronák már sok helyen szembejött velem, először a gyönyörű borító fogott meg, aztán a fülszöveg elolvasása után a történet is érdekelni kezdett. Sokszor gondolkodtam, hogy angolul megveszem, de végül a magyar kiadásnál maradtam. Külön öröm, hogy az eredeti csodaszép borítóval érkezett hozzánk. 

Az Ikerkoronák címe nem árul zsákbamacskát, hiszen egy ikerpárról van szó, ám csak az egyikük van tudatában annak, hogy van egy ikertestvére. A lányokat születésükkor választották el, Rose maradt a palotában és ott nevelkedett, arra készülve, hogy majd a fejére fog kerülni a korona. Wren pedig a boszorkányok között nevelkedett a nagyanyja, Banba mellett. Ahogy látható a két lány teljesen különböző körülmények és elvek között nevelkedett, Roset arra nevelte a királykéz, hogy a boszorkányok gonoszak és rosszak, míg Wren természetesen a másik oldalon áll. A boszorkányok ereje igazán érdekes, mindenkinek megvan a maga képessége, Wren igéző, legjobb barátja Shen harcos és Roseról pedig kiderül, hogy gyógyító. 

Az elején a cselekmények közepébe cseppenünk, hiszen Wren és Shen elrabolják Roset, helyette Wren költözik a palotába, hogy megakadályozza Rose közelgő esküvőjét Ansel herceggel. Shen pedig elviszi Roset Orthába, hogy megismerje a boszorkányokat és a nagyanyját. Rose kiakadását teljes megértettem, valószínűleg én is kiborulnék, ha a hálóingemben raknának fel egy lóra és a sivatagon meg minden veszélyes helyen kéne átutaznom egy ismeretlen sráccal. Már az elejétől élveztem a Shennel való szóváltásait és a kapcsolatuk alakulását. Eközben Wren is próbál beilleszkedni, pontosabban ugyanúgy cselekedni, mint Rose. Az eseményeket a kettejük szemszögéből követhetjük végig, szerintem ez volt a legjobb döntés, mert így párhuzamosan ismerhetjük meg a két világot és így izgalmasabb is volt. 

Mind Wrent, mind Roset szerettem, mindkettejük bátor, belevaló, szerethető karakter, ugyan mindkettejüknek voltak azért hajmeresztő ötleteik néha, de még csak most lesznek 18 évesek, úgyhogy azt is mondhatjuk, hogy belefértek.:) Rosenak talán nehezebb dolga volt, neki rengeteg újdonság jutott és azt is fel kellet dolgoznia, hogy amit eddig elhitettek vele, az nem is úgy van, de meglepően jól vette az akadályokat. Rose a nevelésétől fogva szabálykövető, kifinomultabb, míg Wren abszolút szabadszellemű. Alig vártam, hogy végre összeérjenek a szálak és találkozzanak, eleinte természetesen mindkettejüknek furcsa volt, de ikrek lévén könnyen egymásra hangolódtak és utána segítették egymást, összefogtak a közös érdek nevében. 

Ahogy említettem az események az elején pörögtek, aztán a közepére kicsit laposabb lett a történet, ezzel a résszel nem is haladtam olyan jól. Persze a történet alakulásához nélkülözhetetlenek ezek a részek is, Rose ismerkedett a boszorkányok történetével, a nagyanyjával, Banbával és persze nem hagyhatom ki Shent sem. Kettejüket imádtam, aranyos páros voltak, fentebb is írtam, hogy a szóváltásaikat nagyon élveztem. Eközben Wren pedig próbálta kideríteni, hogy mit tervez a királykéz és persze a szerelmi élet terén ő sem tétlenkedett. Tor, a katona kezdte elrabolni a szívét, a tiltott szerelem miatt az ő kapcsolatuk alakulását és a közös jeleneteiket is imádtam. Szóval a kissé lapos középső rész után kaptunk egy nagyon fordulatos lezárást is, ahol kb csak kapkodtam a fejem, hogy mi történik és egy ilyen lezárás után kimondottan várom a második részt, remélem nem kell rá olyan sokat várni. 

Összességében én élveztem olvasni, a folytatás is érdekel és ajánlom mindenkinek aki a lightosabb fantasykat kedveli romantikus szállal átszőve.:) 

Értékelés: 4/5



Nyereményjáték:

A történet főszereplője egy ikerpár: Wren és Rose. Ezért a nyereményjáték során nincs más dolgotok, mint kitalálni, hogy melyik könyvből való az idézet, amiben szintén megjelenik fő- vagy mellékszereplőként egy-egy ikerpár. A megoldást pedig írjátok be a Rafflecopter megfelelő sorába!


(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)


Feladvány:

“Szép arc. Fantasztikus test. Rémes modor. A helyes fiúk szentháromsága.”


a Rafflecopter giveaway

Állomások:

04.03. Kitablar

04.05. This is my (book) universe

04.07. Könyv és más

04.09. Dreamworld

04.12. Csak olvass! - extra

04.15. Hagyjatok! Olvasok!

04.17. Csak olvass!